Czy potrzebuję detoksu?

Czy potrzebuję detoksu? Pewnie czytając nowości ze świata pop żywienia nie raz zadałeś sobie to pytanie. Jednak czy naprawdę potrzebujesz detoksu?

Gdybym chciał powiedzieć bardzo lakonicznie odpowiedź brzmiałaby : NIE! Jednak coś więcej wypadałoby napisać.

Nie potrzeba żadnych specjalnych pokarmów, soków, środków czyszczących, herbat, suplementów ani restrykcyjnych diet oczyszczających!

Czy potrzebuję detoksu – argument? 

Nasze ciała cały czas „się odtruwają” – nasza wątroba, nerki, płuca, jelita i skóra posiadają funkcje które regulują te procesy i są precyzyjne w swojej pracy. Jesteśmy naszymi własnymi ekspertami w usuwaniu produktów przemiany materii z naszego organizmu, a nasze narządy robią to stale w tle, gdy żyjemy naszym codziennym życiem bez potrzeby lub „pomocy” produktów detoksykujących.

Przerażające jest to, że niektóre z tych produktów detoksykujących (często gloryfikowane środki przeczyszczające) mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku i narazić Cię na odwodnienie, biegunkę, zaburzenia elektrolitowe i niedobory składników odżywczych.

Co możesz zrobić?

Aby poczuć się zdrowszym i szczęśliwszym, skup się na odżywianiu swojego ciała zróżnicowaną i zbilansowaną dietą pełną smaku, błonnika i dobroczynnych substancji roślinnych, które uwielbiają nasze bakterie jelitowe. To najlepszy sposób na utrzymanie zdrowych narządów i umożliwienie im robienia tego, do czego zostały stworzone! Dodatkowo możesz iść na saunę, wykonać trening, zjeść produkty takie jak brokuły, kiełki brokuła, czosnek, cebulę i wiele innych produktów.

czy potrzebuję detoksu

Jedyny detoks jakiego możesz potrzebować to ten od dopaminy.

OSTATNIE WPISY

ZAPISZ SIĘ DO NEWSPRESSO

newsletter