Czy potrzebujesz detoksu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on google

Czy potrzebujesz detoksu?

Krótka odpowiedź: nie !

Nie potrzeba żadnych specjalnych pokarmów, soków, środków czyszczących, herbat, suplementów ani restrykcyjnych diet oczyszczających!

Argument? 

Nasze ciała cały czas „się odtruwają” – nasza wątroba, nerki, płuca, jelita i skóra posiadają funkcje które regulują te procesy i są precyzyjne w swojej pracy. Jesteśmy naszymi własnymi ekspertami w usuwaniu produktów przemiany materii z naszego organizmu, a nasze narządy robią to stale w tle, gdy żyjemy naszym codziennym życiem bez potrzeby lub „pomocy” produktów detoksykujących.

Przerażające jest to, że niektóre z tych produktów detoksykujących (często gloryfikowane środki przeczyszczające) mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku i narazić Cię na odwodnienie, biegunkę, zaburzenia elektrolitowe i niedobory składników odżywczych.

Co możesz zrobić?

Aby poczuć się zdrowszym i szczęśliwszym, skup się na odżywianiu swojego ciała zróżnicowaną i zbilansowaną dietą pełną smaku, błonnika i dobroczynnych substancji roślinnych, które uwielbiają nasze bakterie jelitowe. To najlepszy sposób na utrzymanie zdrowych narządów i umożliwienie im robienia tego, do czego zostały stworzone! Dodatkowo możesz iść na saunę, wykonać trening, zjeść produkty takie jak brokuły, kiełki brokuła, czosnek, cebulę i wiele innych produktów.