9 pomysłów, które pomogą Ci być lepszym w nowym roku

Czy też czekasz na zmiany aby stać się kimś innym w nowym roku? Czy 1 stycznia 2022 coś się zmieni w Twoim życiu? Szczerze wątpię. Domyślam się, że wiele osób potrzebuje jednak takiego momentu. Tak, wiem – nie powinieneś potrzebować arbitralnej daty, aby zacząć realizować swoje cele. Chociaż to prawda, prawdą jest również, że początek nowego roku to doskonały czas na rozpoczęcie realizacji celów, ponieważ jest to psychologicznie czysta karta: bez względu na to, co wydarzyło się w zeszłym roku, w tym roku zawsze możesz zacząć od nowa. 

Kiedy myślisz o inwestowaniu co przychodzi Ci do głowy?

Bitcoin? Nieruchomość? Złoto?

Niektóre z nich to świetne opcje inne pewnie trochę gorsze, jednak większość ludzi całkowicie tęskni za najcenniejszą inwestycją, jaką możesz poczynić, taką która zapewni Ci najlepszy zwrot.

Mówię o inwestycji, którą dokonujesz w SIEBIE.

Inwestujesz w swoje zdrowie? Czy budujesz swoją dyscyplinę, aby stać się jeszcze lepszym? Czy poświęcasz czas na swoje relacje, aby stać się lepszym partnerem, rodzicem, człowiekiem? Czy czytasz codziennie, aby dalej uczyć się nowych informacji?

Tylko bądź ze sobą w 100% szczery. Jeśli nie skupiasz się na tym, by stać się absolutnie najlepszym, inne inwestycje nie będą słabe. Jeśli konsekwentnie inwestujesz w siebie, otrzymany zwrot będzie 1000 razy większy niż jakikolwiek inny rodzaj inwestycji, którą możesz poczynić.

Zainwestuj w siebie, Twoje przyszłe Ja, Ci kiedyś za to podziękuje.

Czy też czekasz na zmiany aby stać się kimś innym w nowym roku?

Świat jest pełen ludzi, którzy mówią głośno, ale nie podejmą żadnych działań. Musisz zrozumieć, że bez względu na to, co powiesz, że zamierzasz zrobić, niezależnie od motywacyjnego gówna, które publikujesz w mediach społecznościowych, bez względu na to, w ilu seminariach i wydarzeniach uczestniczysz – Jeśli nie wspierasz swoich słów działaniem, jesteś słaby i Twoje słowo znaczy tyle co nic.

Puste gadanie i brak akcji: to prawdziwa epidemia. Albo jesteś, albo nie, albo robisz albo nie, nie ma nic pomiędzy.

Oto 9 pomysłów, które pomogą Ci być lepszym w nowym roku:

1. Naucz się kochać proces…

…ponieważ nie chodzi tylko o osiągnięcie wyniku, ale o osobę, którą się stajesz w procesie osiągania swoich celów. Prawdziwa korzyść tkwi w podróży na drodze do osiągnięcia swoich celów. To rzeczy, które nie sprzedają magazynów fitness, książek dietetycznych ani programów treningowych. Pomiędzy tym, gdzie jesteś teraz, a tym, gdzie chcesz być – „przed” i „po” – jest okres dni, tygodni, miesięcy i lat nieseksownych, nudnych rzeczy.

2. Nie liczy się to, co robisz w dobre dni, ale to, co robisz w złe dni.

Łatwo jest być zmotywowanym, optymistycznym i trzymać się swoich celów, gdy wszystko idzie dobrze. Dużo trudniej jest być i robić takie rzeczy, gdy masz złe dni. Coż za problem iść na trening kiedy nam się chce? 

3. Zachowuj się jak osoba, którą chcesz być w przyszłości, już dziś.

W tej chwili masz wizję osoby, którą chcesz się stać. Zadaj sobie pytanie: jakie dobre nawyki mam przyszłość Ja? Jakich złych nawyków nie mam w przyszłości? Co robię w przyszłości, czego nie robię obecnie? Zapisz je wszystkie, a następnie wybierz trzy rzeczy, które możesz zacząć robić już dziś.

4. Niesamowite rezultaty (zmiany/postęp) są zwieńczeniem wszystkich małych rzeczy, które robisz na co dzień.

Sukces to suma niewielkiego wysiłkupowtarzanego z dnia na dzień – Robert Collier 

5. Nikt nie dokonuje drastycznej przemiany z dnia na dzień. 

Jest to kulminacja wszystkich małych (pozytywnych) decyzji, które człowiek podejmuje codziennie przez tygodnie, miesiące i lata, które ostatecznie prowadzą do ogromnych rezultatów. Jeśli chcesz osiągnąć ogromne postępy na dłuższą metę, powinieneś być bardziej skoncentrowany na zbieraniu jak największej liczby dobrych decyzji każdego dnia.

6. Nie pozwól, aby czyjś pomysł na „sukces” zdefiniował Twoją własną wizję sukcesu.

Kiedy już zdecydujesz, co oznacza dla Ciebie sukces, nie pozwól innym ludziom sprawić, że poczujesz się źle z powodu swojego wyboru. Chcesz schudnąć, bo chcesz dobrze wyglądać bez koszulki? Niesamowite. To twój cel i nikt nie ma prawa sprawiać, że czujesz się z tym źle.

7. Zawsze chodzi o długą grę.

Ponieważ nie chodzi o to, jak Twoje działania ułatwią Ci życie dzisiaj. Ale w jaki sposób twoje dzisiejsze działania pomogą ci ułatwić życie w przyszłości.

8. W świecie, który zachęca do natychmiastowej gratyfikacji, odkładanie tego, czego chcesz teraz, na to, czego chcesz najbardziej, jest supermocą. 

9. Nie możesz mieć wszystkiego. 

Wbrew temu, co mówi Ci każdy internetowy influencer : nie, nie możesz mieć wszystkiego. Będziesz musiał zrezygnować z niektórych rzeczy, jeśli chcesz osiągnąć swoje cele. Na tym polega bycie dorosłym, podejmowanie trudnych wyborów dzisiaj, abyś jutro mógł być lepszy.

OSTATNIE WPISY

ZAPISZ SIĘ DO NEWSPRESSO

newsletter