NEWSPRESSO #1 13/07/2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on google

NEWSPRESSO – jak sama nazwa wskazuje – będą to ciekawostki idealnie komponujące się z poranną kawą. Będzie kilka nowinek ze świata zdrowia, dietetyki, medycyny, książki, filmy, cytaty, oraz wiele innych rzeczy które w ciągu tygodnia zwrócą moją uwagę i którymi chciałbym się z Wami podzielić.

Nowy rodzaj wpisów, które będą pojawiały się cyklicznie – w każdy PONIEDZIAŁEK.

ZACZYNAMY !

Kilka słów o nawykach.

Twoje codzienne życie jest zasadniczo sumą Twoich nawyków. 

Czy jesteś w formie lub nie ? Wynik Twoich nawyków. 

Jesteś szczęśliwy lub nieszczęśliwy ? Wynik Twoich nawyków. 

Czy jesteś wyspany lub nie ? Wynik Twoich nawyków.

To, co robisz wielokrotnie ostatecznie kształtuje osobę, którą jesteś, rzeczy, w które wierzysz i osobowość, którą przejawiasz. Wszystko – zaczyna się od lepszych nawyków. Kiedy nauczysz się przekształcać swoje nawyki, możesz zmienić swoje życie.

A jakie są Twoje dobre i złe nawyki ?!

Wprowadź nowy nawyk do swojej porannej rutyny.

Woda jest niezbędna do życia. Pij wodę zaraz po przebudzeniu i utrzymuj prawidłowe nawodnienie organizmu przez cały dzień.


Woda

Przegląd badań w tym tygodniu :

  1. Trening o wysokiej intensywności HIT może wywołać silną poprawę poznawczą u dzieci. Ćwiczenia mogą wywoływać wzrost zarówno kontroli poznawczej, jak i pamięci roboczej.
  2. Wyższy poziom tkanki tłuszczowej może być skorelowany z pogorszeniem funkcji poznawczych, dodatkowo wpływa na objętość hipokampa i pamięć.
  3. Pastylki do ssania z cynkiem wydają się wpływać na przeziębienie, zmniejszając jego czas o 33%. Działanie może zależeć od formy i ilości spożywanego cynku.

 


Cytat tygodnia :

Polub rozmyślanie o tym, czego nie wiesz, o swoich błędach i słabościach, ponieważ zrozumienie ich ułatwi Ci pełne przeżywanie życia – Ray Dalio

 


Książka którą polecam:

Make your bed – W.H. MCraven

książka
Make your bed – W.H. MCraven

17 maja 2014 roku, Admirał William H. McRaven wykłosił przemówienie podczas uroczystości rozdania dyplomów na Uniwersytecie Teksańskim. Książka składa się z 10 lekcji, które ukształtowały życie Admirała. Oparta na historiach i doświadczeniach osób, które spotkał na swojej drodze. Przemówienia możecie posłuchać poniżej.

książka

 

Obalamy mity

Czy kawa odwadnia ?

Kofeina zawarta w kawie jest nadal powszechnie uważana za łagodny środek moczopędny (związek, który powoduje, że nerki wytwarzają więcej moczu niż normalnie).

Często sugeruje się, że kawa powoduje odwodnienie. Jest tak, ponieważ kawa zawiera kofeinę, która działa odwadniająco. Jednak kawa zawiera również płyn, który ma działanie nawilżające. Dlatego można wątpić, czy spożycie kawy naprawdę powoduje odwodnienie.

Zostało to stosunkowo szeroko zbadane, a wiele badań doprowadziło do wniosku, że chociaż ilość wydalanego moczu można zwiększyć poprzez spożywanie kawy / kofeiny, faktyczny wynik bilansu płynów ustrojowych nie wydaje się ogólnie negatywny.

Podsumowując, umiarkowane spożycie kawy (4 filiżanki dziennie) nie powoduje odwodnienia w porównaniu z wodą u osób regularnie pijących kawę.

„Kawa w maszynce zapachniała apetycznie. Życie od razu wydało się nieco przyjemniejsze. To niesamowite, ile może zdziałać kilka łyków gorącej czarnej kawy.”

Camilla Lackberg, Księżniczka lodu

Marcin Michalski, newsletter
Dobrego dnia !