NEWSPRESSO #15 19/10/2020

Dzień dobry w piętnastym już NEWSPRESSO.

.

Kiedy jesteś na początku przełamywania złych nawyków i budowania nowych, będziesz mieć jeden z tych dni, w których wszystko się rozpada.

Nie będziesz trzymać się swojej rutyny i będziesz się kręcić. W porządku. Po prostu nie rób tego dwa dni z rzędu. Wróć do planu i kontynuuj go.

Utrata masy ciała jeśli masz jej nadmiar powinna być efektem ubocznym Twojego stylu życia, a nie celem samym w sobie. Drastyczne zmniejszenie liczbę spożywanych kalorii, nadmierna ilość treningów, może spowodować, że szybko zobaczysz na wadze ukochaną liczbę – jednak czy to jest to czego chcesz najbardziej. 

Dzięki takim nieprzemyślanym praktykom, możesz poczuć spadek libido, Twoje włosy zaczną wypadać a paznokcie częściej niż zwykle zaczną się łamać. Twoja koncentracja zmniejszy się. Niby masz na wadze wymarzoną liczbę, jednak Twoje zdrowie nie jest równie wymarzone.

Dlatego, dobry wynik i dobre zdrowie polega na stałych, optymalnych zmianach, nie na drastycznych przemianach. Bo to co łatwo przyszło, łatwo też może odejść.

.

Cytat Newspresso

.

„Kto nie chce kiedy może, ten nie będzie mógł kiedy będzie chciał.”

Winston Churchill

.

„Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.”

Winston Churchill

.

Co mogłeś przegapić?

.

Posty to od jakiegoś czasu bardzo gorący temat. Postanowiłem zebrać trochę informacji na ich temat, możesz sprawdzić tutaj.

.

ketogeniczna

.

Pomyśl o planowaniu posiłków

.

Nie myślisz o tym, co możesz zjeść dzisiaj, jutro lub przez resztę tygodnia. Większość decyzji podejmujesz, gdy już jesteś głodny i gdy patrzysz na zawartość swojej lodówki – różnie wtedy bywa z jakością tego jedzenia.

Jest prawdziwa szansa na postęp i nie wymaga skomplikowanego planu posiłków. Musisz tylko zrobić trochę lepiej niż teraz. Zaplanuj sobie dzień, w którym chociaż odrobinę zaplanujesz, i te plany przełożysz na zawartość swojej lodówki.

Na razie nie martw się o różnorodność: jeśli lubisz gotowane na parze brokuły, surową marchewkę lub pokrojone ogórki, możesz je mieć przy każdym posiłku, jeśli chcesz. Po prostu ćwicz kupowanie tego, czego potrzebujesz i spożywanie tego podczas śniadania, obiadu i kolacji – proste?

.

biała kartka

.

Badania tygodnia

.

Post dobry na ciśnienie

Ograniczone czasowo jedzenie obniża rozkurczowe ciśnienie krwi niezależnie od utraty wagi.

.

Okulary blokujące niebieskie światło działają?

Noszenie okularów filtrujących światło niebieskie tworzy formę fizjologicznej ciemności, poprawiając w ten sposób zarówno ilość, jak i jakość snu. Okazuje, się że ten niezbędny atrybut każdego biohackera ma potwierdzenie naukowe.

.

Probiotyki pomocne po zawale

Depresja występuje o 20% częściej u osób, które przeszły zawał mięśnia sercowego (atak serca). Probiotyki mogą mieć właściwości przeciwzapalne i przeciwdepresyjne, mogą pomóc w regulacji układu odpornościowego, oraz mogą zmniejszać czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego.

.

Błonnik wsparciem dla bakterii jelitowych

Dodanie 3 lub 7 gramów błonnika do diety dorosłych z niskim spożyciem błonnika zwiększyło liczbę Bifidobacteria (ogólnie uznawanych za korzystne bakterie) w próbkach kału, chociaż wzrost był znacznie większy w grupach 7-gramowym. To tylko 7 g, a już zauważalna różnica – bez kombinowania, wymyślania cudownych suplementów.

.

Kwas foliowy i DHA łagodzi zaburzenia funkcji poznawczych

Codzienne doustne podawanie kwasu foliowego, oraz kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i ich łączne stosowanie przez 6 miesięcy może znacząco poprawić funkcje poznawcze i zmniejszyć poziom cytokin zapalnych w osoczu u osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi.

.

Ile plastiku w oceanach?

Co najmniej 14 milionów ton kawałków plastiku o szerokości mniejszej niż 5 mm prawdopodobnie znajduje się na dnie oceanów świata, zgodnie z szacunkami opartymi na nowych badaniach.​​ Kształt kawałków pod mikroskopem sugerował, że były kiedyś przedmiotami konsumpcyjnymi.Większy plastik może zaplątać się w dziką przyrodę, podczas gdy mikroplastiki i mniejsze kawałki mogą być konsumowane przez szereg gatunków, od planktonu po wieloryby.

.

newspresso

.

Co polecam?

.

Biorąc pod uwagę istniejące okoliczności, nadmiar czasu wolnego warto dobrze wykorzystać. Ja ze swojej strony polecam film Wojna o prąd, rywalizacja znanego wszystkim Thomas’a Edisona z George’m Westinghouse’m o to kto pierwszy rozświetli wszystkie domy w Stanach Zjednoczonych.

PS. Nie wiem czemu na plakacie w rolach głównych występuje Tesla – sami zobaczycie.

.

OSTATNIE WPISY

ZAPISZ SIĘ DO NEWSPRESSO

newsletter